Представники ГО “Збережи життя на дорозі” оновили курси першої домедичної допомоги на базі українських навчальних закладів в Івано-Франківську.

Викладач курсу, представник ГО “Збережи життя на дорозі” Ярослав протягом 10 років займається навчанням дітей правил дорожнього руху.

“Три роки тому ми додали навчання з першої домедичної допомоги. Найперше навчаємо особистій безпеці, бо та людина, яка надає допомогу повинна сама дбати і про своє здоров’я та свою безпеку. Далі – зупинка кровотеч, критичні стани, легенева реанімація, дії при завалах, переведення людини в положення на бік”, – говорить лектор Ярослав.

За його словами, під особистою безпекою мається на увазі фізична, бактеріологічна і правова. Також на курсі навчають, як зупиняти кровотечі наявними турнікетами і тим, що можна використати з підручних матеріалів.

А вміння провести серцево-легеневу реанімацію, наголошує Ярослав, вкрай необхідні всім.

“В Україні і до війни в розрізі смертей 65% були від серцево-судинних захворювань. Людина йшла впала і ніхто не міг надати домедичну допомогу. Поки швидка приїде людина помирала. А зараз в цей час нам потрібно навчитися елементарного: зупинки кровотеч і серцево-легеневої реанімації до приїзду медиків”, – говорить представник ГО “Збережи життя на дорозі”.

“Я дуже вдячна, що є така можливість для всіх охочих. Для мене почуте сьогодні – усе нове, тому що я не медик і вмінь надання допомоги не маю. Ця інформація дуже корисна і необхідна”, – ділиться учасниця курсів Вікторія.

Переселенка з Києва Яна розповідає, що намагається регулярно поновлювати свої знання. Каже, прийшла на курси, адже живе неподалік, а також тому що ходить до цього ліцею волонтерити і плести сітки.

“Ці знання важливі не лише в умовах війни. Вперше я прийшла на такі курси після народження доньки. Я зрозуміла, що я маю бути здатна надати допомогу близькій людині. Взагалі дуже шкода, що у нас в школах не викладають такий предмет. Наші уроки звелися до вмінь одягати протигаз. А надання домедичної допомоги – дуже важливі навички для кожної людини у повсякденному життя. Тому що ми ніколи не знаємо, коли це може знадобитися”, – зауважує Яна.

А Євген вирішив не втратити шансу здобути навички з домедичної допомоги, адже невдовзі може бути мобілізованим.

“Вважаю за потрібне ознайомитись з тим, як правильно користуватись турнікетами. Я прийшов сюди з конкретною метою, щоб знати як зупиняти кров, як працювати з травмами, щоб врятувати життя”, – зізнається Євген.

Після теоретичної частини домедичної допомоги всі мають змогу пройти практичну, аби закріпити здобуді навички.
ГО “Збережи життя на дорозі” дякує міському голові Івано-Франківська п. Руслану Марцінківу за допомогу у проведенні навчань.

Спільними діями збережемо життя!

Джерело: ГО “Збережи життя на дорозі”