У Івано-Франківській міській поліклініці №2 відкрили Центральну клініко-діагностичну лабораторію. Послугами нового відділення з автоматизованим обладнанням та сучасними аналізаторами, зможуть скористатися пацієнти комунальних поліклінік громади.

Аби було зручно пацієнтам відкрили 18 січня 2024 року в другій поліклініці міста діагностичну лабораторію. Сюди за кошти платників податків закупили новітнє обладнання, автоматичні аналізатори. Тож тепер для пацієнтів надаватимуть всі необхідні послуги від НСЗУ (безкоштовно), а також – додаткові аналізи (які будуть дешевшими, ніж в приватних медичних закладах міста).

“Ми запускаємо лабораторію, в якій є всі автоматичні аналізатори, біохімічні, загальні гематологічні, ми можемо робити будь-які гормони, ми можемо робити вірусні гепатити, тобто величезний спектр обстежень, про це все зможе повідомити лікуючий лікар, тому що у кожного лікуючого лікаря цей перелік буде. Натомість хочу наголосити, що для пацієнтів ніякої незручності це створювати не буде. Тобто пацієнт як і раніше, буде здаватиме аналізи в поліклініках, так і лишається в поліклініках, тому що в поліклініках роблять пункт забору”, – розповідає директорка КНП “Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги” Ольга Савчук.

Окрім нового обладнання та облаштування кабінетів, тут зробили капітальний ремонт усіх кабінетів. Також встановити вентиляційну систему, яка відповідає умовам інфекційного контролю. Те, що комунальні поліклініки матимуть єдину централізовану лабораторію із сучасним обладнанням – це значний крок у розвитку первинної медичної допомоги, впевнена завідувачка лабораторії.

“Наш імуноілюмінісцентний аналізатор їх є кілька всього в області. Так, можна сказати песимістично що це вже є, що це не щось таке нове, але для нас це дуже важливо. Могло бути таке рішення взагалі, що нам не потрібна лабораторія. Тепер є різні принципи роботи: можна працювати з іншою лабораторією і все. Завдяки тому, що наш колектив працює, ми змогли це створити”, – завідувачка Центральної клініко-діагностичної лабораторії Ольга Мажак.

Тепер пацієнти зможуть отримати в поліклінічних умовах ті послуги, які досі доводилося шукати в приватних лабораторіях, чи стаціонарах, каже очільник громади Руслан Марцінків. Частину із дороговартісних аналізів – за скеруванням лікаря, тут проводитимуть безкоштовно. Платні послуги, які не покриває Програма медичних гарантій, обіцяють у комунальній лабораторії, будуть значно дешевшими, аніж у приватних.

“Сьогодні ця лабораторія достойна і з усім обладнанням. І дозволить всім поліклінікам забирати кров і тут аналізувати, і робити нормальні аналізи, такі, які роблять в приватних клініках або в стаціонарах. Це дуже важливо для надання первинної медичної допомоги, тим паче, давайте будемо відвертими, що поліклініки – це такі лікувальні заклади, які надають соціальну допомогу людям старшого віку, золотого віку і тим людям, які собі не можуть дозволити іншої медицини. Дуже важливо, щоби вони теж отримали якісну послугу”, – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Джерело: https://www.oper-info.if.ua/posts/507