Оновлене відділення денного стаціонару відкрили у поліклініці №4 в Івано-Франківську. Тепер мешканці мікрорайонів Позитрон та Каскад зможуть отримати лікарські послуги, не лягаючи до центральної лікарні. Тут є також можливість прокапати пацієнта, якщо є така ургентна необхідність.

“Дуже багато людей просили денний стаціонар. Наприклад таку послугу як прокапатись, десь аналізи здати, десь вколоти. Умовно денний стаціонар є для того, щоби людина не лежала і не займала місця в наших медичних закладах, тому що зараз стаціонари також переповнені, бо військовим теж надають допомогу. Тому дуже важливо, щоби у мікрорайонах поліклініки надавали послуги, які можна робити в таких денних стаціонарах. Це третій денний стаціонар, який відремонтований в наших поліклініках. Ставимо перед собою завдання, що всі поліклініки повинні мати сучасний денний стаціонар”, – зауважує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Оновлення денного стаціонару у поліклініці №4 було на часі. Заклад обслуговує мешканців двох великих спальних мікрорайонів. Загалом понад 35 тисяч декларацій.

“Часто звертаються до денного стаціонару пацієнти старшого віку. Ми зрозуміли, що необхідно створити для них умови для перебування. Коли проаналізували стан денного стаціонару, ми зрозуміли, що він абсолютно не структурний, тому треба було створити необхідне приміщення. Ми зробили ціле крило і сходову клітину”, – розповідає директорка КНП “Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги” Ольга Савчук.

Дві окремі палати для чоловіків та жінок, маніпуляційний кабінет та кабінети лікарів з усім необхідним обладнанням. Денний стаціонар зроблено згідно усіх вимог інфекційного контролю. А функціональні ліжка, тумби, кондиціонери дозволять пацієнту перебувати у медичному закладі з комфортом.

“Тут повністю змінене розташування, поставлені функціональні ліжка, кондиціонер і люди можуть прийти сюди, щоби лікуватися. Тут дуже помінялось планування. Якщо колись тут було менше місця і була спільна палата як для чоловіків, так і для жінок, то зараз їх відокремили. Лікарі мають свої окремі кабінети і медсестри окремо”, – каже лікарка-інфекціоністка структурного підрозділу “Міська поліклініка №4” Лариса Репета.

Тим часом у поліклініці №4 ще тривають роботи з оновлення гінекологічного кабінету. Його невдовзі також відкриють для пацієнтів. Загалом ремонти у поліклініці №4 продовжать, а тому в 2024-му році планують оновити ще кілька кабінетів.

Джерело: https://www.oper-info.if.ua/posts/516