В Івано-Франківській МТГ активно готуються до початку навчального року, який за розпорядженням Міністерства освіти та науки стартує 1 вересня. Однак у якому форматі буде навчання, питання поки що відкрите. Наразі в обласній військовій адміністрації повідомили, що таке рішення прийматимуть адміністрації освітніх закладів спільно з батьками.

«Розумію стурбованість кожного з батьків. Я також переживаю за власних дітей і за їхнє навчання. Ми мусимо готуватися до навчального року.  Кожен ліцей буде приймати разом із батьками рішення, в якому режимі буде працювати школа. Якщо батьки вирішать, що будуть навчатись онлайн, значить навчання буле онлайн. Безпека понад усе», – зазначила очільниця ОВА Світлана Онищук.

Наразі в області тривають перевірки закладів освіти, передусім обстежують, чи є укриття у них та в якому вони стані. На 15 липня з 1208 будівель вже перевірили понад 900, з яких лише 220 повністю готові до початку нового навчального року.

Та можливість офлайн-навчання викликало чимало дискусій серед батьків. Більшість дописувачів у соцмережах обурювались, мовляв, зараз передусім потрібно подбати про безпеку дітей.

Цифровізація у школах
У франківських школах з початком навчального року чекають цифрові нововведення — вирішено відмовитися від традиційних паперових журналів та щоденників, натомість запровадити у всіх ліцеях міста їхню електронну версію. Про це повідомили у Департаменті освіти та науки ІФМР. До прикладу, в природничо-математичному ліцею ім. І. Пулюя, таке на цифровий формат перейшли ще минулого навчального року. За цей час переконались, що це не лише зручно й ефективно, а й економить час та ресурси.

«Це звільнить вчителів від надлишкової паперової роботи, а також дозволить закладам освіти заощадити на закупівлі журналів. Учні зможуть отримувати інформацію про власні оцінки й домашні завдання у зручному форматі з будь-якого ґаджета. Також матимуть повну інформацію про розклад, теми уроків і додаткові матеріали. А батьки легко зможуть стежити за успішністю своїх дітей. Тож тепер замалювати двійку в щоденнику не вийде!» — написав на своїй фб-сторінці міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Як пояснили у профільному департаменті, Е-щоденник чи Е-журнал – це той самий паперовий щоденник чи журнал, але в електронній формі. Там так само можна побачити відвідування, оцінки та зауваження. Електронний щоденник формується на основі даних, внесеним вчителями, і міститиме оцінки, відсутність на уроках, коментарі, домашні завдання, а також зауваження за кожен тиждень.

«Тепер учень не зможе сказати, що забув щоденник вдома чи нема записаного домашнього завдання. Точніше, тепер це стане неможливо. Адже доступ є з будь-якого ґаджета у будь-який момент. Не лише у дітей, але й у їх батьків. Вони матимуть логін та пароль для доступу до сайту. Окремо для учнів, окремо для батьків. Плануємо, що вже у новому навчальному році він запрацює. У реаліях дистанційного навчання таке нововведення буде дуже доречним», — наголосила Вікторія Дротянко, директорка департаменту освіти та науки ІФМР. За її словами, доступ до платформи буде різний: якщо, наприклад, адміністрація матиме ширший доступ, то вчителі обмежуватимуться своїми предметами.

Досягнення школярів і вчителів
Допоки одні відпочивають на літніх канікулах, інші здобувають. Відразу семеро юних іванофранківців продемонстрували свої наукові вміння та стали здобули переможні місця на третьому етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Серед перших — Анастасія Михайлюк (секція української мови) та Максим Скиданчук (секція прикладної математики).

Друге місце — в Діани Зазубик за роботу з експериментальної фізики. Третю сходинку посіли відразу четверо франківських школярів: Марія Калакура (секція літературної творчості Наукового товариства у Ліцеї ім. М. Сабата), Олег Павчак Олег (секція кліматології та метеорології), Володимир Гайдейчук (секція математики) та Богдан Сухоручко (секція валеології).

«Щороку наші вихованці показували хороші результати на конкурсах, але цього року ми маємо найбільше переможців», — зазначила очільниця профільного департаменту ІФМР Вікторія Дротянко.
Своїми здобутками можуть похвалитись і франківські педагоги. Фіналісткою Всеукраїнського освітньо-методологічного відбору «РодовідУчитель – 2022» стала педагогиня початкової школи № 26 А.Павлюк.

«Аліса Георгіївна одна з перших почала запроваджувати технологію «Smart Kids» та створювати власні розробки на платформах Kahoot, LearningApps. Застосовує роботу з інтерактивними робочим аркушами, створені навчальні матеріали публікує на власному Youtube-каналі», — йдеться у повідомленні департаменту освіти та науки ІФМР.

До речі, два роки поспіль Аліса Павлюк була напівфіналістом національної премії Global Teacher Prize Ukraine, потрапила до списку ТОП-50 найкращих учителів України з майже 3000 претендентів.
Фіналісткою Всеукраїнського освітньо-методологічного відбору «РодовідУчитель – 2022» стала ще одна вчителька – Леся Павлюк, педагог-новатор, яка викладає в початкових класах ліцею № 7 м. Івано-Франківська, є тренеркою Нової української школи і ментальної арифметики й мнемотехніки, експерткою з вивчення досвіду вчителів, що сертифікуються, та з інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти.

Джерело: Франківська газета