Українська веслувальниця з Івано-Франківська, котра розпочинала кар’єру у місцевому клубі “Альбатрос” Людмила Лузан, вперше в історії України перемогла на чемпіонаті світу в індивідуальної гонці в каное серед жінок.

Українка була найкращою у дистанції на тисячу метрів. Вона перемогла призерку чемпіонатів світу з Чилі, а також іншу сильну суперницю з Німеччини з перевагою, у більш ніж дві секунди. Час українки склав 4:47.90 хвилини, пише “Frankivsk.info”.

“Я щаслива, що у мене є шанс представляти Україну, захищати честь держави на спортивних дистанціях так, як це роблять наші українські воїни на фронті. Ми разом доводимо, що Україна – непереможна!” – зазначила Людмила Лузан після перемоги.

6 серпня 2022 ж українка Людмила Лузан здобула “срібло” у каное-двійці на дистанції 500 метрів, поступившись лише китаянкам.

До слова, це вдруге Україна здобула “золото” чемпіонату світу у жіночому каное. У 2021 році саме Лузан разом з Анастасією Четверіковою стали чемпіонками у каное-двійці на дистанції 500 метрів.