31 грудня 2020 відбулася робоча зустріч з представниками іноземних делегацій Канади, Чехії, місцевих соціальних структур і громадських організацій. Захід проходив у Центрі допомоги жінкам, які постраждали від насильства або жорстокого поводження “Гармонія”, що базується в місті Івано-Франківську, повідомляє Міжнародна неурядова організація співпраці та розвитку – OCD.

ГРВІ й інші інфекції поглибили низку складних соціальних викликів в українському суспільстві–особливо помітними стали проблеми гендерної та фінансової нерівності. Згідно з даними UNFPA, з початку карантину кількість дзвінків на національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства зросла удвічі. За даними офісу Генерального прокурора України, за останні місяці кількість кримінальних справ, пов’язаних із домашнім насильством, також майже подвоїлась.

Джейсон Реннє та Ніколь Бенке – канадійські військові поліцейські Task Force (Operation UNIFIER), які намагаються допомогти у відкритті притулків від домашнього насильства в Україні, з радістю поділилися своїм робочим досвідом.

Також на зустрічі були присутні: Юрій Лопатинський – соціальний підприємець, засновник “Горіхового Дому” що з 2010 року допомагає повернутися до самостійного та повноцінного життя жінкам, які опинилися у кризовій життєвій ситуації, Людмила Непийвода – Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області; Галина Ружицька – головний спеціаліст відділу Департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА; Олег Яворський – підполковник поліції, представник управління дотримання прав людини; Олександра Бабецька та Богдан Настич – патрульні поліцейські.

Представники “Української Молодіжної Групи” розказали про Притулок “Гармонія”, соціальне підприємництво та про “Проєкт Поділись” і на практиці показали їхнє впровадження.

Андрій Філіпчук, заступник голови ГО “УМГ” висловив впевненість у тому, що відкриття повноцінного притулку для жертв домашнього насилля у Івано-Франківську є особливо нагальним і це можливо лише у співпраці всіх зацікавлених сторін.

Після зустрічі всі охочі мали змогу відвідати виставку дитячих малюнків “Світ без насильства” у приміщенні міського суду в рамах проєкту “Свобода від насильства”, яку організувала ГО “УМГ” за підтримки Департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА та керівником апарату суду Володимиром Оліяром”, – розказує голова ГО “Культурно-освітнє товариство інвалідів “УМГ” Андрій Марков.

Іноземна делегація не забула привітатися з міським головою Івано-Франківська Русланом Марцінківим. “Особлива подяка раднику міського голови Назарію Кішаку за гостинність та гарний настрій”, – додає Андрій Філіпчук, заступник голови ГО “УМГ”.

Джерело: Міжнародна неурядова організація співпраці та розвитку.