18 лютого в Івано-Франківську відкрили Почесне консульство Хорватії в Івано-Франківську. Це перше консульство Хорватії у всій західній Україні й охоплює дипломатичний округ аж у 7 областях. Міський голова Івано-Франківська дуже тішиться тим, що воно відкрилося саме в Івано-Франківську, на вулиці Івана Мазепи, 130. І переконаний – це покладе гарний початок потужній співпраці.

“Це велика подія для нашого міста, дуже вдячний, що для неї обрали саме Івано-Франківськ. Хорвати завжди підтримували незалежність України, були дружніми до нас. Вважаю, що Україна може перейняти досвід Хорватії”, – коментує Руслан Марцінків. Та зауважує, що сьогоднішньому відкриттю передувало чимало роботи на усіх рівнях.

Як зазначає міський голова міста, він з нетерпінням очікує на плідну співпрацю. Адже створення консульств дуже допомагає розвивати співпрацю та партнерство, мати багато цікавих спільних проектів та заходів.

Пані Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Хорватія в Україні Anica Djamić (Аніца Джамич) розповіла про те, наскільки схожими та дружніми є наші народи. Та подякувала за підтримку, яку надала Хорватії Україна після нещодавнього землетрусу коло Загреба.

“Але ми не хочемо бути друзями лише у погані моменти. Ми хочемо разом працювати у майбутньому. Західна Україна дуже важлива для нас, хорватів, тому що вважаємо Карпати своєю прабатьківщиною”, – розповіла пані Аніца Джамич.

Джерело: Руслан Марцінків