Представництво Уповноваженого Верховною Радою України з прав людини в Івано-Франківській області оприлюднили результати моніторингу дотримання права на звернення та доступу до публічної інформації в Службі автомобільних доріг в Івано-Франківській області.

В ході моніторингу встановлено, що в державній організації Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області:

– не призначено відповідальну особу для забезпечення доступу запитувачів до інформації;

– не визначені спеціальні місця для роботи запитувачів з документами, проте, у разі необхідності, Служба забезпечує таку можливість;

– не ведеться облік запитів на інформацію. При цьому, запити на інформацію та звернення громадян разом з іншою кореспонденцією реєструються у Журналі реєстрації вхідних документів;

– не забезпечується належне оприлюднення публічної інформації на сайті Служби, зокрема, у розділі “Публічна інформація” розміщуються/дублюються новини Служби, а остання публікація у рубриці “нормативно-правова база” здійснена 30.09.2015 року;

– державна організація Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області не зареєстрована на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних;

– відповідальна особа за оприлюднення інформації також не призначена.

“Під час візиту виявлено й інші порушення в роботі державної організації Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області щодо додержання права на звернення та доступу до публічної інформації. Звіт за результатами моніторингового візиту був направлен керівництву Служби та Укравтодору”, – повідомляють державні працівники представництва Уповноваженого Верховною Радою України з прав людини в Івано-Франківській області.


Публікуємо ціле інформаційне повідомлення Представництва Уповноваженого Верховною Радою України з прав людини в Івано-Франківській області щодо результатів моніторингу державної організації Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області:

З метою моніторингу стану дотримання права людини і громадянина на звернення та доступ до публічної інформації регіональними представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області здійснено моніторинговий візит до Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області. Керівництво Служби практично сприяло у проведенні моніторингу.

Під час візиту було перевірено стан додержання Службою вимог законів України “Про доступ до публічної інформації” та “Про звернення громадян”. Зокрема, було перевірено належне забезпечення реєстрації та ведення обліку звернень громадян та запитів на інформацію, дотримання строків надання відповідей, оприлюднення публічної інформації, розпорядником, якої є Служба, зокрема у формі відкритих даних.

У Службі не призначено відповідальну особу для забезпечення доступу запитувачів до інформації. Не визначені спеціальні місця для роботи запитувачів з документами, проте, у разі необхідності, Служба забезпечує таку можливість. Не ведеться облік запитів на інформацію. При цьому, запити на інформацію та звернення громадян разом з іншою кореспонденцією реєструються у Журналі реєстрації вхідних документів.

В умова карантинних обмежень, пов’язаних з карантинними обмеженнями, прийом громадян не здійснюється, на першому поверсі приміщення в доступному місці встановлена скринька для вхідної кореспонденції.

Крім цього, проведено моніторинг сайту Служби та Єдиного державного веб-порталу відкритих даних, за яким встановлено, що Службою не забезпечується належне оприлюднення публічної інформації. Зокрема, у розділі “Публічна інформація” розміщуються/дублюються новини Служби, а остання публікація у рубриці “нормативно-правова база” здійснена 30.09.2015 року. Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області не зареєстрована на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. Відповідальна особа за оприлюднення інформації також не призначена.

Приміщення Служби не обладнано пандусом. Водночас наявна кнопка виклику, облаштоване місце для паркування особи з інвалідністю.

Джерело: http://www.ombudsman.gov.ua/

Раніше повідомлялося, що в місті викрито на хабарі державного посадовця Служби автомобільних доріг.