На місцевому озерці в парку імені Тараса Шевченка франківці можуть спостерігати за північно-американською качкою каролінка.

Відео: https://fb.watch/39y3PmhMxF/


Орнітологи та захисники тварин попереджають, диких качок не можна годувати хлібом!

Спостереження за качками в ставку, озерці кoрисно для міського жителя з тoчки зoру релаксу, зниження занепокоєння і спонукання до творчості. Багато хто намагається пригостити диких качок підгодовуючи їх хлібом.

Орнітологи заявляють, що годування хлібом неприйнятнo для диких птахів. Це може привести до проблем зі здоров’ям, таким, як: ожиріння, і в той же час – недоїдання і, можливо, каліцтво, відоме, як “крило янгола”. Забагато легкодоступною їжі може також загрожувати розвитку каченят. Вони звикають просити їжу, а не здобувати її. Крім тoгo, хліб, який кидають у воду, розкладаючись, може погіршити її якість.

Кілька проблем водоплавних птахів в містах:

Хліб шкідливий для здоров’я птахів.

Природне харчування качок різниться за видами, але більшість з них мають досить різноманітну дієту. Кряки, наприклад, їдять суміш рослин і насіння, а також комах, черв’яків, равликів і ракоподібних. Хліб дуже калорійний, але у нього мало поживної цінності в порівнянні з їжею, яку качки можуть отримати з навколишнього середовища.

“Білий хліб, зокрема, не має реальної харчової цінності, тому, хоча птахи можуть знайти його смачним, небезпека полягає в тому, що він заповнює шлунок замість інших продуктів, які можуть бути більш корисними для них”, – зауважує представник oхорони птахів (RSPB).

У молодих птахів нестача поживних речовин може привести до “крила янгола”. Це деформація крил, коли вони не можуть скластися, що унеможливлює політ. Таке захворювання може статися через висококалорійну дієту, особливо, якщо у неї низький рівень вітаміну D, вітаміну Е і марганцю. Поєднання великої кількості калорій і брак поживних речовин змушує пташині крила переростати свої суглоби, викликаючи каліцтво, яке, як правило, невиліковно в зрілому віці. Відносна поширеність “крил янгола” в деяких парках часто відбувається через хлібну дієту.

Переповненість.

Качки і гуси природним чином знаходять місця проживання, які пропонують досить їжі, але підгодовування може залучити великі зграї в райони, де неможливо прогодуватися самостійно. У природному середовищі існування їжа знаходиться на великих просторах, це дозволяє качкам харчуватися і вести відокремлений спосіб життя. У місцях штучного годування качок збирається велика кількість особин, що змагаються за їжу.

Хвороби.

Велика кількість птахів означає занадто велике забруднення через послід. Це ризик для здоров’я, як у воді, так і на суші. Крім того, як зазначає нью-йоркський департамент охорони навколишнього середовища: “Хвороби, які зазвичай не передаються в дикій місцевості, виникають в антисанітарних умовах міст”.

Відстрочена міграція.

Відомо, що штучне вигодовування скорочує або навіть усуває міграційні ритми водоплавних птахів. Вони можуть неохоче залишати надійне джерело їжі, незважаючи на початок зими, а потім боротися за виживання при падінні температури.

Виховання потомства.

Наші дари можуть також викликати ще кілька негативних змін в поведінці птахів. Наприклад, коли дорослі качки одержимі вільним хлібом, вони можуть не дати своїм каченятам достатніх навичок в пошуку корму, таким чином прирікаючи їх на голодне життя. Коли птахи залежать від легкого, в буквальному сенсі, хліба, вони схильні втрачати свій страх перед людьми і вести себе більш агресивно.

Забрудненність водойм.

Деяка кількість хліба, який ми кидаємо для водоплавної птиці, неминуче тоне. Якщо в ставку накопичується достатня кількість продуктів, багатих на калорії, вони – разом з усім цим качиним послідом – можуть викликати цвітіння водоростей, які поглинають кисень з води. Так звана гіпоксія водойми, це може знищити життя ставка і перешкоджає природному годуванню птахів.

Будь-які запліснявілі залишки хліба, що лежать навколо берегів, можуть бути особливо небезпечні, якщо качки з’їдять їх.
“Деякі люди годують качок вже зіпсованим хлібом, це потенційно небезпечно. Будь-яка невелика цвіль викликає хвороби легенів, це може вбити їх.” – попереджають біологи.

Дотримуючись балансу в природі ми можемо зберегти багато видів диких птахів.

Джерело ПІТШ | відео jarmart