29 січня в Україні вшановують пам’ять Героїв Крут. 103 роки тому сотня українських юнаків виступили проти багатотисячної більшовицької армії, щоб власною кров’ю написати одну з найгероїчніших сторінок історії українського народу.

Вшанувати пам’ять та помолитися за упокій їх душ в Меморіальному сквері Івано-Франківська зібралися духовенство, представники обласної влади, міської влади, місцевих та міжнародних організацій.

Відео:

“103 роки тому молоді хлопці, добровольці визвалися захисти молоду Українську державу від московської навали. Чи можна їх вважати героями? Так, безперечно можна. Чи можна їх вважати жертвами? Ні. Будь-який військовий фахівець скаже, що бій під Крутами був прикладом військової звитяги та успішної військової операції. Але через роздробленість та партійні інтереси, які переважили над загальнодержавними ми сто років назад втратили цю державу. Давайте пам’ятати, яку ціну ми українці платимо за роки боротьби за цю державу. Давайте бути об’єднаними”, – зазначив у своєму виступі радник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Сергій Кузан.

Учасники заходу поклали квіти до символічного Хреста, могил Героя України Романа Гурика, правоохоронців та добровольців, стели наших краян, полеглих під час війни на Сході України та могили стрільців Української Галицької Армії.

Представники духовенства разом з присутніми помолилися за полеглих у бою під Крутами та учасники заходу поклали квіти до могил українців, які поклали своє життя за Україну.

Відео: jarmart