Міжнародний різдвяний фестиваль “Коляда на Майзлях” внесено до переліку нематеріяльної культурної спадщини України. Про це повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

«Наша українська культура — незламна! Російському агресору не вдасться знищити нашу ідентичність! Саме тому Івано-Франківськ щороку колядує, а з ним — і вся Україна. Фестиваль “Коляда на Майзлях”  об’єднує всіх і не має кордонів”, — написав Р. Марцінків на своїй сторінці в фейсбуці.

Разом із “Колядою на Майзлях” до національного переліку елементів нематеріяльної культурної спадщини України внесено ще 21 проєкт. Відповідний документ міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко підписав 6 липня 2022 року.

Як відомо, різдвяний фестиваль “Коляда на Майзлях”, започаткований в 2010 році при монастирі Царя Христа отців василіян УГКЦ, відбувається щороку під час Різдвяних свят з участю творчих колективів і виконавців з України, європейських країн та Америки. У XIII міжнародному фестивалі цього року взяло участь 50 колективів із різних міст України та з-за кордону.

Джерело: Франківська газета