4 нові автобуси МАЗ з Білорусії вже приїхали до Івано-Франківська. Вони дещо відрізняються від тих, які вже їздять вулицями міста. Якщо попередні 52 автобуси були 12-метрові, то ці трохи менші – 9-метрові. Завдяки цьому, можна буде забезпечити маршрутами дрібні вулиці та приміські села ОТГ Івано-Франківська.

Автобуси місткі – 27 сидячих і дещо менше стоячих місць. Виїдуть на вулиці міста вони до кінця жовтня 2020 року. А вже в п’ятницю з Туреччини вилетять ще пять 9-метрових “Guleryuz”. Автобуси цього виробника вже їздять вулицями міста.

“Міська рада своїм рішенням дала нам дозвіл на придбання дев’яти автобусів. Перші 4 приїхали нині до нас. Вони менші, але в них таки є дещо спільне – комфорт та доступність. Тобто вони низькопідлогові та пристосовані для перевезення маломобільних груп населення. На жаль, українські виробники не мають низькопідлогових автобусів такого класу. Тому замовили ці. Очікуємо, що зможемо запустити ще 2-3 комунальні маршрути”, – розповів директор КП “Електроавтотранс”” Віталій Голутяк.

Та додав, що завдяки своїм меншим габаритам, ці автобуси зможуть їздити меншими вулицями. Наприклад тими, де б не пройде 12-метровий автобус. Тому і шукали автобуси такого класу, щоб забезпечити ті вулиці, де неможливо пустити великогабаритні. Хоч пріоритетом для КП “Електроавтотрансу” все-таки залишаються великогабаритні автобуси, їх кількість має становити не менше 80% рухомого складу.

“Продовжуємо розвивати комунальний міський транспорт. Хочемо, щоб у нашому місті він був зручний та вчасний. Наша ціль – незмінна: щоб весь транспорт у місті був КП “Електроавтотрансу”. Це зручно, безпечно та соціально. Без тих проблем, які маємо зараз з приватниками. Важливо, що ми обрали правильний шлях”, – підсумував міський голова Руслан Марцінків.

Джерело: КП “Електроавтотранс”