Незаконні поодинокі рубки лісу виявили на території загальнозоологічного заказника місцевого значення “Чорний ліс” лісівник, ветеран АТО Олег Бутусін та його працівники. Заказник розташований між Калуським та Богородчанським районами Івано-Франківської області.

Дорогою до місця вирубок працівники заказника місцевого значення “Чорний ліс” зупинили жителя одного з навколишніх сіл, який на мікроавтобусі вивозив зрубані дерева. Чоловік відмовився називати ім’я на камеру. Оскільки рубка була незначною, чоловік відбувся попередженням. Перші поодинокі рубки були виявлені вже біля самої дороги, пише “Франківськ.інфо” з посиланням на місцеве телебачення “Карпати”.

Лісівник, ветеран АТО Олег Бутусін каже, що неодноразово об’їжджаючи територію на своєму коні Рубіні, натрапляв на тих, хто вивозив ліс, і не розуміє, як можна винищувати своє: “Я закликаю всіх ставитися, як господарі, до цього надбання, тому що, по-перше, це небезпечно, бо гілля, яке залишається після рубки, у випадку засухи може спричинити пожежу, і постраждають найближчі села. Тому прошу людей, щоб ставилися по-господарськи, не вирубували ліс і щоб хоча б прибирали за собою”.

Представник екологічного комітету громадської ради при Івано-Франківській облдержадміністрації Сергій Чирва говорить, що загальнозоологічний заказник “Чорний ліс” належить до об’єктів природно-заповідного фонду України, та це не зупиняє браконьєрів, а крім того нищать дорогу: “Нема тут господаря. Як видно, тут стояло три ряди аеродромних плит, можна було їхати. Внаслідок безгосподарності покрали плити. Нема плит. Зараз цими дорогами їздять тільки браконьєри, які не тільки вистрілюють дичину, але й вирубують ліси”.

Сергій Чирва каже, що для того, щоб якось вирішилась ситуація з вирубкою, підготує відповідні звернення до голови громадської ради при облдержадміністрації, а також до правоохоронних органів.

Відео: