Акредитовані міжнародні спостерігачі Центральною виборчою комісією від Міжнародної неурядової організації „Координаційний ресурсний центр“ (КРЦ) звернули увагу на кандидатів, які розміщують агітацію на електроопорах. Майже кожна опора в містах та селах обклеєна забороненою рекламою.

Про це повідомляють в інформаційному повідомленні від міжнародної організації InternationalCRC .

Міжнародні спостерігачі від КРЦ фіксують стихійну зовнішню рекламу та агітацію від політичних партій Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина” (Мар’ян Припхан, Оксана Гулик), “ЗА МАЙБУТНЄ” (Олександр Шевченко, Іван Назарук, Тарас Марущак) та Лілії Тимофєєвої (політична партія “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка”) і Олександра Богачова (ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “СЛУГА НАРОДУ”).

“У такий спосіб, наприклад, представники політичних партій проігнорували Закон України “Про рекламу”, який забороняє розклеювання кожної реклами у невстановлених місцях”, –⁠ зазначив Голова міжнародної місії КРЦ.

Що написано в частині 7 закону України Про рекламу:

Стаття 8. Загальні вимоги до реклами

7. Розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється.

Як і будь-яка стихійна зовнішня реклама, політична реклама на зовнішній поверхні будинків, будівель, споруд, на парканах, огорожах, на стовпах, підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (і опорах) зовнішнього освітлення та деревах, не тільки псує естетичний вигляд міста, а карається законом. Це передбачено статтями 140 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

“У зв’язку з цим, КРЦ інформує, що розклеювання, оголошень та політичної реклами у такий спосіб є порушенням закону України Про рекламу та правил благоустрою і тягне за собою накладення штрафу до 1700 гривень”, підкреслив очільник місії.

Потенційним порушником є Олександр Богачов від політичної партії “СЛУГА НАРОДУ”, який, як і його конкуренти, розпочали свою агітацію безпосередньо перед початком виборчої кампанії та до рішення виборчої комісії щодо реєстрації їх у кандидати.

Після офіційного старту виборчої кампанії Міжнародні спостерігачі від КРЦ побачили розміщення друкованих агітаційних матеріалів від політичної партії “СЛУГА НАРОДУ” на зупинках громадського транспорту, що порушує частину 17 статті 57 Виборчого кодексу України та передбачає відповідальність за статтею 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Місія КРЦ проходить в межах проєкту „КРЦ – корпус спостерігачів на виборах“, яка здійснює спостереження за всіма виборами в Україні призначених на 25 жовтня 2020 року, проводить моніторинґ за підготовкою до виборчого процесу і надаватиме оцінку виборчій кампанії за місцевими виборами та проміжними виборами народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 208.

Джерело: crcmedia.info