Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради затвердив нову мережу міських маршрутів, яка вступить у дію вже з 1 квітня 2021 року. Це рішення діятиме на території усієї об’єднаної Івано-Франківської громади.

Начальник управління транспорту і зв’язку зазначив, що відповідно до нової мережі комунальний маршрут №40 продовжать до Крихівців, а також №55, який зараз курсує до Крихівців, планують пустити до Драгомирчан.

За його словами, зникають приватні маршрути №23 та №31. За їхнім маршрутом уже курсує комунальний автобус №49. Адже його вже з 1 лютого продовжили до села Микитинці. Також припиняє свою роботу маршрут №43. Замість нього можна під’їхати комунальними автобусами №27 і №33.

Начальник управління транспорту і зв’язку також повідомив, що невдовзі оголосять новий конкурс та визначать нових перевізників на ті маршрути, де закінчилися договори.

Нагадаємо, що 1 грудня в місті запустили нові 4 комунальні маршрути, один з яких з’єднав два мікрорайони (“Пасічну” з “Каскадом”). А інші – центр міста з приєднаними до Франківської громади селами (Підпечери, Колодіївка та Узин).

Заступник міського голови – директор департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак, якому тепер також підпорядковується управління транспорту і зв’язку, розповідає, що за останні 5 років міське управління транспорту і зв’язку кардинально змінилось. Зараз в місті дуже сильно розвинений комунальний транспорт, а саме фактично 50% перевезень є комунальними. “Надалі будемо розвивати громадський транспорт міста та збільшувати парк автобусів та тролейбусів КП “Електроавтотранс”. У майбутньому – з повним заміщенням ринку приватних перевізників. Тому що це А) – комфорт, Б) – безпека та допомога пільговим категоріям населення”, – ділиться заступник міського голови Михайло Смушак.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків нагадав, що впродовж наступних 5 років він планує повністю перевести місто на комунальний транспорт. Він наголошує, що за один рік це зробити неможливо, тому щороку поступово, з урахуванням усіх факторів (зокрема, нарікань мешканців), будуть запускатись нові комунальні маршрути.

Нагадаємо, що вже цього року планується відкриття об’єднаних Бульварів та запуск нової тролейбусної лінії від “Пасічної” до “БАМу”.

Джерело: https://www.martsinkiv.if.ua/vid-1-kvitnia-u-frankivsku-diiatyme-nova-merezha-miskykh-marshrutiv/