1. Україна зазнала масового військового удару російськими військами. В Україні введений військовий стан.

2. Поки що вороги удари завдаються тільки по українській військовій інфраструктурі. Але якщо ви чуєте сигнал оповіщення – відключаєте газ, світло, дотримуєтеся інструкції. (https://fb.watch/bmU-11Ctvj/)

3. Українське керівництво на місцях переймає військово-цивільна адміністрація. Відсьогодні вони будуть діяти в кожній області держави Україна.

4. Російський ворог пробує різними методами (і ВІЙСЬКОВИМИ, і ІНФОРМАЦІЙНИМИ) послабити позиції України.

5. Школи і садочки не працюють. Прохання до мешканців Івано-Франківська перейти на дистанційну роботу.

6. На роботу виходять тільки люди, які мають забезпечувати роботу критичної інфраструктури.

7. Зберегти список бомбосховищ. (https://docs.google.com/document/d/1rKR8t8RU09EnJfq7-W5UQ2QGD_E_2i7XIeGQC2vYuf4/edit?usp=sharing)

8. Вода, каналізація, електрика, транспорт, зв’язок в Івано-Франківську працює. Українська місцева влада докладає всі зусилля, аби це все працювало безперебійно.

9. Довіряємо та допомагаємо українським військовим. Якщо маєте можливість – здайте кров.

10. Наша льотна частина зазнала атаки, але тримає ситуацію під контролем.

11. Дуже багато фейків. Вороги працють в інформаційному просторі, завдає кібератаки та поширює паніку через ботів.

Довіряти можна тільки офіційним джерелам інформації, які написані мовою всіх українців українською.

12. НЕ поширювати фото та відео переміщення української техніки.

13. Українська армія працює. Над нами – потужний захист нашої професійної армії.

14. Українська держава також працює, в тому числі в дипломатичному полі, аби якнайшвидше закінчити російську війну в Україні.

15. Міський голова – завжди на зв’язку, обіцяє повідомляти новини оперативно та вчасно.

16. Беремо в руки те, що від нас залежить. Не піддаємося паніці.

Зберігаємо спокій. УКРАЇНА В НАС ОДНА! МИ ПЕРЕМОЖЕМО!

—————————————————————————————

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №64/2022
Про введення воєнного стану в Україні

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України “Про правовий режим воєнного стану” постановляю:

1. Ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

2. Військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванню об’єднаних сил Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з’єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України “Про правовий режим воєнного стану” заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

3. У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 – 34, 38, 39, 41 – 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”.

4. Кабінету Міністрів України невідкладно:

1) ввести в дію план запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні;

2) забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану на території України.

5. Державній службі України з надзвичайних ситуацій невідкладно разом з обласними, Київською міською державними адміністраціями, іншими державними органами, установами, підприємствами, організаціями всіх форм власності привести єдину державну систему цивільного захисту, її функціональні та територіальні підсистеми у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період.

6. Обласним, Київській міській державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування утворити ради оборони та забезпечити сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану.

7. Міністерству закордонних справ України забезпечити інформування в установленому порядку Генерального секретаря ООН та офіційних осіб іноземних держав про введення в Україні воєнного стану, про обмеження прав і свобод людини і громадянина, що є відхиленням від зобов’язань за Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, та про межу цих відхилень і причини прийняття такого рішення.

8. Цей Указ набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні”.

Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

24 лютого 2022 року

Джерело: https://www.president.gov.ua/documents/642022-41397