З Пасічної на Бам за 27 хвилин. Саме стільки їхатиме тролейбус номер 5, який від 19.12.2022p. з’єднує ці два найбільші мікрорайони Івано-Франківська. До слова, це перша підстанція, яку збудували за останні 27 років.

«Ми з подругою їдемо на роботу і насправді дуже зручно, тому що я живу біля тролейбусного депо і їдемо ми аж до «Липок», то прямого сполучення ніколи не було, а зараз виходимо прямо під роботою. Сіли, доїхали. Я дуже задоволена», – розповідає пасажирка Юлія.

«Дуже добре сполучення, особливо для нас. Діти, які проживають в мікрорайоні «Калинова слобода» зможуть спокійно доїхати до Української гімназії», – каже пасажирка Ольга.

Рішення про будівництво нової тролейбусної лінії «Електроавтотранс» спільно з містом прийняли 2 роки тому. Наприкінці 20-го року приступили на будівництва тягової підстанції та розробкою маршруту.

«Він дозволяє швидше сполучення між двома великими мікрорайонами. Цей проект, про який говорили в Івано-Франківську десятиліттями. І 2016-го року ми підписали кредитну угоду з Європейським банком реконструкції і розвитку, і відповідно почали реалізацію проектів. Там було закупівля тролейбусів і будівництво нової лінії», – розповідає директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк.

Забезпечує роботу нової лінії тролейбуса – оця тяглова підстанція. Повністю автоматизована та енергоощадна. Керувати електротранспортом можна фактично звідси. А у випадку вимкнення електроенергії, підстанція, кажуть інженери, працюватиме.

«Підстанція дуже нова, дуже сучасна. Повністю автоматична, екологічна, енергобережлива, запроваджені на ній і елементи штучного інтелекту. Для мене як для людини, яка живе в Запоріжжі, в зоні бойових дій, пуск нового об’єкту під час війни – це вже значуща подія», – розповідає гендиректор компанії «Плутон» Дмитро Овсянікер.

Це один з найбільших проектів у Івано-Франківську. Протягом кількох років, для його реалізації спочатку об’єднали два Бульвари – Північний та Південний, далі з нуля збудували тягову станцію і, власне, маршрут. До речі, на всьому шляху тролейбуса замінили освітлення та громадські зупинки.

«На всій тролейбусній лінії замінено все вуличне освітлення. Це так само стосувалось цього проекту. Дуже великий об’єм, є ще з зупинками громадського транспорту, піднімати там, де було запроектовано їх», – розповідає заступник директора КП «Електроавтотранс» Андрій Тютюнник.

Розвитку тролейбусного руху в Івано-Франківську бути. Міський голова Руслан Марцінків також проїхався новим маршрутом №5. Тепло, швидко та комфортно. Каже, це перша, але точно не остання тролейбусна лінія, яку обслуговуватиме нова тягова підстанція.

«Завдяки тому, що нам вдалося вчасно податися на цей проект, вдалося так зробити, що тролейбусний рух з’єднує мікрорайон Пасічна та мікрорайон БАМ. Підстанція дає нам можливість розвивати інші маршрути, які з часом будуть. У нас є ще можливості, щоби Івано-Франківськ мав екологічний транспорт і тролейбусний рух розвивався у Івано-Франківську. Ну і остання лінія, підстанція тяглова відкривалась у Івано-Франківську більше 28 років, тому була введена в експлуатацію. Це теж велика ознака того, що розбудовуючі процеси відбуваються всупереч всьому», – резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Маршрут пролягає вулицями Тролейбусна, Галицька, Північним та Південним бульварами, вулицями Романа Гурика та Гетьмана Мазепи.