В місті Івано-Франківську рейдова група та інспектори праці виявили 68 неоформлених працівників, легалізовано зарплати на понад 4 мільйони гривень, інформує FRANKIVSK.INFO з посиланням на Управління праці Івано-Франківської міської ради.

29 вересня 2020 року на оперативній нараді в міського голови начальниця управління праці Івано-Франківської міської ради Наталія Дмитраш доповіла “Про роботу рейдової робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та інспекторів праці Управління праці”.

Так, до карантину і після послаблення карантину працювала рейдова група Управління праці з питань легалізації зарплати і зайнятості населення, що обстежила магазини, ресторани, ательє, мийки тощо. Очолює рейдову робочу групу начальниця Управління праці, до складу входять представники податкової служби, головного управління ПФУ, головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, управлінь та структурних підрозділів виконавчого комітету та інші. Спочатку року ця група здійснила 26 рейдів, провела інформаційну роботу з 496 суб’єктами господарської діяльності та виявила 47 працівників – “стажерів”, які не представили документи про працевлаштування. За підсумками роботи підприємці оформили 54 працівників. Сума легалізованої зарплати – 255,6 тис. грн.

Крім того, інспектори праці Управління праці постійно проводять на підприємствах міста інформаційно-консультативну роботу та вивчають стан дотримання трудового законодавства з метою запобігання порушенням законодавства про працю. Також ними проводиться робота з суб’єктами господарювання, які попали в перелік «ризикових» (використовують працю осіб за договорами цивільно-правового характеру рік і більше, у яких більша частина працівників працюють на умовах неповного робочого часу тощо). З початку року ними проведена інформаційно-роз’яснювальна робота з 584 суб’єктами господарювання, в тому числі з 24 «ризиковими». Додатково було оформлено 675 найманих працівників. Сума легалізованої зарплати – 3 859,4 тис. грн.

Інспектори відвідали і села Березівку, Підпечери, Черніїв, які увійшли до складу Івано-Франківської міської ОТГ. За словами Наталії Дмитраш, для населення це було дивним, але появу інспекторів сприйняли спокійно.

Таким чином результати роботи рейдової робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення та інспекторів праці Управління праці з початку року:

– кількість оформлених найманих працівників – 729;
– сума легалізованої заробітної плати – 4 115 тис. грн.;
– залучено до міського бюджету – 2 469 тис. грн.

Легалізація заробітної плати є одним із пріоритетних напрямків роботи виконавчого комітету Івано-Франківської ради, зокрема Управління праці. Від рівня заробітної плати найманих працівників прямо пропорційно залежить надходження податку з доходів фізичних осіб – основного джерела наповнення міського бюджету, від якого залежить утримання місцевої інфраструктури, а саме: фінансування закладів освіти та культури, забезпечення благоустрою та інфраструктури міста Івано-Франківська та інше.

Джерело: Управління праці Івано-Франківської міської ради