Івано-Франківська міська територіальна громада перша в Україні затвердила Програму сприяння розвитку волонтерства.

Діятиме програма впродовж 2023-2025 років. Сьогодні ж депутати підтримали її впровадження на позачерговій сесії міської ради.

База програми розроблена Офісом Ради Європи.

Місто Івано-Франківськ вже давно співпрацює з деякими волонтерськими організаціями. У теперішні часи акцент звісно на допомозі армії, адже це найважливіша робота. Зараз у місті налагоджена хороша співпраця з волонтерами щодо складських приміщень. Активно працюємо зі «Спілкою волонтерів Прикарпаття», спільно з якою утворили Логістичний центр, що безкоштовно доставляє посилки бійцям на передову.

Прийнята депутатами програма передбачатиме:

*Забезпечення сприятливих умов для розвитку волонтерства, підвищення рівня самоорганізації жителів в територіальній громаді для участі у волонтерській діяльності.

*Сприятиме в інституційному розвитку організацій та установ у громаді, що залучають до своєї діяльності волонтерів.

*Також покликана популяризувати і посилити участь мешканців громади у волонтерській діяльності за допомогою постійно діючої інформаційно-просвітницької кампанії.

*Забезпечення системної участі організацій та установ, що залучають волонтерів до формування та вирішення питань місцевого значення, посилення комунікації між собою та з органами місцевого самоврядування. А також сприятиме розвитку волонтерських мереж.

Міська рада зацікавлена у розвитку волонтерства та прагне залучити активних мешканців до життя громади, соціально-економічного розвитку й вирішення актуальних питань. А прийнята програма покликана координувати дії всіх, хто хоче бути корисним громаді, а також армії під час війни. Адже, чим більше докладатимемо зусиль, тим більше зможемо зробити. Бо ж коли хочеш щось змінити у суспільстві – прояви ініціативу.

Джерело: Івано-Франківська міська територіальна громада