2020 рік – це рік викликів та випробувань у різних звичних галузях. Не виключенням стали й вибори. І начебто останні відбуваються далеко не вперше, але цьогоріч вони таки проходитимуть за новим сценарієм. І мова не лише про особливості обрання, кількість бюлетенів і так далі. Але й про саму організацію процесу.

На що варто звернути увагу виборцям та як не втратити шанс проголосувати. До самого дня голосування залишилося трохи менше двох тижнів. У відділі реєстрі виборців наголошують, що змінити адресу голосування вже не можна. Цим правом могли скористатися люди до 10 вересня. «Цього року вперше отримали право голосування за фактичним місцем проживання. До прикладу, це внутрішньо переміщені особи. При цьому жодних документів не вимагалося. Людині достатньо було прийти і написати заяву про зміну адреси голосування. Цим правом скористалося близько 500 осіб», – пояснила начальниця відділу ведення державного реєстру виборців Христина Дзюбак.

А от до 19 жовтня можна перевірити себе у списках виборців. У разі виявлення технічних можна звернутися з відповідною заявою та підтверджуючими документами. До прикладу, це може бути зміна прізвища після одруження чи розлучення тощо. Зробити це можна у відділі ведення реєстру виборців: вул. Грушевського, 21, каб. 110 (тел. 55 19 95; 55 63 69).

У день самих виборів жодних змін не можна вносити, окрім одруківок. Що стосується голосування на дому, то списки неспроможних самостійно проголосувати подаються виключно терапевтами.

Зміни торкнуться й організації роботи самих дільниць. Тепер там потрібно організувати роботу з дотриманням всіх карантинних вимог. На дільницях мають бути засоби індивідуального захисту, дезінфектори, а для тих членів ДВК, що їдуть голосувати на дім – індивідуальні захисні костюми. Також приміщення потрібно дезінфікувати. Що стосується роботи навчальних закладів, де розташовані виборчі дільниці, то там впродовж трьох днів оголошено дистанційне навчання – з п’ятниці, 23 жовтня по вівторок, 27 жовтня.

Зверніть увагу! Перенесено 3 дільниці в інші приміщення:

з приміщення вул. Грюнвальдська, 17, (відділ залізничних перевезень, актовий зал) дільниця перенесена в приміщення Природничо-математичного ліцею на вул. Франка,33;

одну з трьох дільниць, що були в ліцеї №24 на вул. Хіміків, 1 (2 поверх) перенесли на вул. Юліана Целевича, 34В, (кафедра фізичної реабілітації Медуніверситету);

виборчу дільницю №910 з Угорницького ліцею на вул. Тополина, 22 перенесено в Народний дім на вул. Повстанців, 100, с. Угорники.

Міський голова Руслан Марцінків зазначив, що місто готове до дня голосування. Тож сподівається, що вони прийдуть, як завжди, на належному рівні.

Варто наголосити, що виборці повинні перебувати у масці, бажано – у рукавичках та мати при собі ручку. Детальніше про те, як проголосувати безпечно – дивіться за посиланням: https://www.frankivsk.info/yak-proholosuvaty-bezpecno/ .

Джерело: Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради