Івано-Франківськ отримав сучасний спецавтомобіль. Тепер працівникам, які здійснюють ремонти контактних мереж тролейбусів, не потрібно маневрувати і думати, як оминути бордюри чи інші перешкоди, щоб дістатись до поломки.

Польське місто Варшава передала нашому комунальному підприємстві “Електроавтотранс” спецавтомобіль для ремонту тролейбусних ліній. На підприємстві кажуть, про такий подарунок і мріяти не могли. Бо ще не зустрічали такої вишки в Україні.

“Насамперед хочу подякувати меру Варшави Рафаулу Тшасковському, керівництву компанії Варшавські трамваї за такий подарунок в такий непростий час для України, коли відбувається війна. Цей спецтранспорт для нас є дуже цінний. Тому, що ми давно хотіли мати таку сучасну вишку, яка б надавала будь-які радіуси і значну опору”, — відзначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Неабияк радіють такому подарунку з Польщі на підприємстві. Кажуть: тепер роботи виконуватимуть швидше та ефективніше. Адже, наявні ремонтні авто значно поступаються технічними характеристиками.

“Це зовсім інше покоління. Ми раніше про таку техніку не могли і мріяти. Вона дозволяє виконувати роботи по монтажу, по технічному обслуговуванню контактної мережі і особливо важко доступних місцях. Скажімо, біля галицького моста, де є бордюри – нам нелегко дістатись до контактів, які кріпляться до опори. Бо вони знаходяться у важкодоступних місцях. А ця модель, яких в Україні, напевно, ще нема, дозволяє виконувати ці роботи ефективніше”, — пояснив Леонід Яковець, перший заступник директора КП “Електроавтотранс”.

Простими словами – старі вишки дозволять піднімати платформу прямо над собою, а ця – дозволяє змінювати площадку навколо осі. Тож вона дозволяє обслуговувати одразу дві лінії, стоячи на одному місці.

“Ми отримали її в подарунок від компанії «Варшавський трамвай”. Хоч зверталися до багатьох компаній про допомогу для транспорту, для будівництва і експлуатації тролейбусних ліній, — відгукнулись саме вони і подарували нам цю вишку. Тепер нам значно легше буде експлуатувати тролейбусну лінію, швидше її ремонтувати і відповідно це полегшення для нашої роботи у важкодоступних місцях”, — додав Андрій Тютюнник, заступник директора КП “Електроавтотранс”.

Незважаючи на складний час, в місті збільшується кількість комунального транспорту. Неабияк сприяє цьому міжнародна підтримка та допомога. Зокрема, Чеське місто Їглава дарує Івано-Франківську шість низькопідлогових тролейбусів Škoda 24Tr. Також австрійське місто Зальцбург передало тягові двигуни, підіймачі і запасні автозапчастини для тролейбусів. Незабаром Франківськ очікує на автобус з міста польського Ополе.

Важливо, що Івано-Франківськ продовжує за кошти Європейського Союзу та Європейського банку реконструкції та розвитку будівництво тролейбусної лінії, яка з’єднає мікрорайони “БАМ” та “Пасічну”.

“Дякую нашим міжнародним партнерам. Приємно, що співпраця виливається в конкретні речі”, — резюмував міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Джерело: Міський голова Івано-Франківська / ФГ