29 липня 2022 року на фасаді ліцею №17 відкрили анотаційну дошку захиснику України Юрію Чопику, який навчався тут. В рамках програми “Івано-Франківськ – місто Героїв” стоїть завдання увіковічнити пам’ять про всіх наших українських героїв, які віддали своє життя за Україну. Адже ми усвідомлюємо велику відповідальність перед ними.

Наше завдання, щоб такі анотаційні дошки пам’яті були відкриті. Адже це наш обов’язок, усіх нас, всієї громади – зберегти пам’ять. Це важливо робити для наших нащадків. Особливо на фасадах освітніх закладів. Тому що кожен день сюди будуть заходити діти, вчителі, випускники… Увіковічнена пам’ять має бути нагадуванням про те, якою ціною дається нам можливість зберегти українську державність.

І дуже важливо, щоб кожна людина, яка буде проходити тут, пам’ятала що російсько-українська війна триває. І що наше спільне завдання, як тилу, так і українських військових, щоб ця війна не перейшла у спадок нашим дітям та онукам.

Дякуємо нашим українським Героям. Вічна слава і пам’ять тим, хто поклав життя, захищаючи нашу державу Україна.

Довідка:

Юрій Чопик – українець, кандидат педагогічних наук, старший лейтенант Збройних Сил України, учасник російсько-української війни, що героїчно загинув 26 лютого 2022 року, прийнявши з побратимами на себе перші удари російських загарбників під с. Шилова Балка Бериславського району Херсонської області (Україна).

Народився 18 вересня 1984 року в м. Івано-Франківську, Україна. З 1991 по 2001 навчався у середній школі № 17.

У 2006 закінчив факультет іноземних мов Львівського національного університету ім. Івана Франка з відзнакою, отримавши ступінь магістра за спеціальністю викладач класичних мов та античної літератури, викладач німецької мови. Володів латинською, старогрецькою, англійською та німецькою мовами.

Ще будучи студентом викладав класичні мови (латинську та старогрецьку) у Класичній гімназії при Львівському національному університеті ім. Івана Франка.

У 2007-2008 проходив строкову службу в Державній прикордонній службі Україні (м. Великі Мости, кінологічний навчальний центр). У серпні 2008 йому присвоєно звання молодший лейтенант.

З 2008 до моменту загибелі працював в Івано-Франківському національному медичному університеті, викладач латинської мови, старший викладач, доцент кафедри мовознавства.

У липні 2015 р. був мобілізований та проходив службу на посаді старшого інспектора прикордонної служби Мукачівського прикордонного загону Державної прикордонної служби Україні. Приймав участь у бойових діях в зоні АТО/ООС на сході України. В серпні 2015 р. йому присвоєно чергове військове звання лейтенант.

У 2017 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Зарубіжна реформаторська педагогіка в оцінках українських науковців (друга половина ХХ – початок ХХІ століття)», співавтор двох підручників, словника та чотирьох посібників з латинської мови.

У 2020 р. підписав контракт на проходження служби у складі 80-ої окремої десантно-штурмової бригади з місцем дислокації м. Львів, заступник командира мінометної батареї.

Указом Президента України від 21.04.2022 № 268/2022 за особисту мужність та самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Юрій Чопик любив неформально спілкуватися зі студентами, жартувати, часто разом відвідували різні музеї, подорожували. Під час довгострокової відпустки у 2021 приходив на кафедру, навіть провів практичне заняття зі студентами. Вже знаючи, що через день-два піде на військову службу, не полишав дистанційної роботи, складав тести, укладав методичні вказівки та редагував посібник для фізтерапевтів. Всім своїм оточуючим, знайомим, колегам та студентам запам’ятався як позитивна, завжди усміхнена людина.

Ціною свого життя в цій страшній війні, Юрій Степанович, єдиний син у батьків, захищав кожного з нас, нашу землю, наших і своїх двох дітей, які залишились без тата.

Джерело: Міський голова Івано-Франківська / ФГ