Україна планує побудувати низку євроколій до Польщі. До кінця 2023 року мають завершити будівництво першої євроколії, що зьєднає Львів та Варшаву і проходитиме через міста Рава-Руська та Гребенне. При цьому «Укрзалізниця» не забула й про Івано-Франківськ. Про це днями повідомила впливова польська газета «Рзецзпосполіта».

«Ми до кінця 2023 року продовжимо цю ділянку до Львова по нинішній широкій колії. У майбутньому це створить можливість курсування прямих поїздів Варшава — Львів без пересадок і змін шасі», — повідомив директор офісу міжнародних проєктів «Укрзалізниці» В. Шемаєв.

Також у планах побудувати євроколію із Кракова через Медику та Львів до Івано-Франківська. Потенційно цей маршрут можна буде продовжити територіями Молдови та Румунії до Одеського порту. «До травня 2023 року хочемо підготувати техніко-економічне обґрунтування цього проєкту. Ця лінія може бути важливою не лише з цивільних причин, а й з військових, і це підвищить шанси на її фінансування. Принаймні такі сигнали ми отримуємо від Єврокомісії», — додав В. Шемаєв.

«Укрзалізниця» вже уклала договір із польським центральним комунікаційним портом на розробку техніко-економічного обґрунтування швидкісної залізниці Варшава — Львів. Цей проєкт втілюватимуть окремо від раніше анонсованої гілки до Рави-Руської. Також у планах — будівництво швидкісної лінії Варшава — Київ.

Джерело: Франківська газета, №3 (124)