Оновлення в міських медичних закладах тривають.

У поліклініці №4 відкрився відремонтований і покращений гінекологічний кабінет.

“Були закуплені необхідне обладнання і тут зʼявилась нова можливість – ведення вагітності в поліклініці. Крок за кроком оновлюємо наші поліклініки та лікарні. Зараз зосереджуємо увагу на реабілітації військових, бо це є вимоги часу. До Дня міста відкриємо майданчик для відновлення військовослужбовців на вул. Мазепи біля міської лікарні. А також працюємо над ще одним проєктом при лікарні на Матейки”, – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Джерело: Міський голова.

Довідка:

Новий сучасний гінекологічний кабінет відкрили у поліклініці №4, що на вулиці Вовчинецькій у Івано-Франківську. Відтепер тут надаватимуть медичні послуги жінкам та вагітним, які проживають у мікрорайоні, або тим, які хочуть бути на обліку в лікарки саме цієї поліклініки. Дотепер жінці сюди можна було потрапити хіба на профілактичний огляд до акушерки. У невеликому приміщенні для повноцінного прийому бракувало необхідної апаратури. Новий кабінет укомплектований усім необхідним, окрім того сюди купили інклюзивне крісло для огляду жінок з інвалідністю.

“Ми ідемо до інклюзії, тобто це крісло розраховане на осіб жіночої статі з різними видами інвалідності, тому що є такі стани, при яких жінці абсолютно не можливо провести в загальних умовах огляд. Тому почали ми з цих крісел і станом на зараз плануємо оновити всі гінекологічні кабінети в наших поліклініках. В цьому закладі гінеколог веде вагітних жінок. Тут оновили офісні меблі і для якісно огляду докупили обладнання, за допомогою якого можна відслідковувати серцебиття плоду», – розповідає директорка КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги” Ольга Савчук.

Вестиме вагітність жінок лікарка-гінекологиня Емілія Джогал. Каже, з новою технічною базою це буде не складно і досить якісно. Окрім загального здоров’я жінки тут медики визначать і внутрішній стан плоду. Для такої діганостики в поліклініку закупили новий апарат.

“В нас з’явився кардіотокограф, за допомогою якого ми можемо визначити внутрішній стан плоду. Він дозволяє нам вимірювати серцебиття плоду, тонус матки і рухи плоду. За допомогою цього ми можемо визначити, чи жінці потрібна госпіталізація, чи ми можемо її спостерігати у наших умовах. Так само вагітні жінки можуть здавати повний перелік аналізів у нас, це є безкоштовно по електронному направленню», – розповідає лікарка акушерка-гінекологиня “Міської поліклініки №4” Емілія Джогал.

Як свідчать результати щорічних місячників здоров’я, у Івано-Франківській громаді ще є багато жінок, які з певних причин не відвідують регулярно лікарів з метою профілактики. А тому кількість випадків запущених ускладнень жіночих недуг та запалень все ще велика. А тому доступ до сучасних гінекологічних кабінетів та жіночих консультацій з хорошою апаратурою та кращими лікарями має бути в кожної жінки.

“Сьогодні в Івано-Франківську в якісних медичних кабінетах, де є сучасні кольпоскопи, жінки можуть пройти обстеження в різних закладах. Це і в пологовому будинку, де є добре оснащені кабінети, в 5-й поліклініці, в жіночих консультаціях, і що найприємніше – це в четвертій поліклініці, де є великий густозаселений мікрорайон і дуже багато старших жінок. І цей кабінет матиме дійсно дуже багато відвідувачок”, – впевнена народна депутатка України Оксана Савчук.

Медицина у громаді розвивається та стає кращою. Нові медичні кабінети для діагностики, лікування або оперативних втручань відкривають чи не в кожному лікувальному закладі первинної та вторинної медичної допомоги. Попереду роботи ще багато, зокрема у Івано-Франківську велику увагу приділяють реабілітації військових, розповів очільник громади Руслан Марцінків.