8 лютого 2024 року за кошти платників податків відкрили оновлені кабінети в міській поліклініці №5. Тепер на прийомі в кардіолога, ендокринолога та в кабінеті профілактичних оглядів пацієнтам та лікарям буде ще комфортніше.

Також за кошти платників податків був придбаний спеціальний апарат, який виявляє втрати слуху, навіть у новонароджених.

Одразу три оновлені кабінети відкрили у Івано-Франківській поліклініці №5. Нові приміщення лікаря-кардіолога, ендокринолога та кабінет профілактичних оглядів відремонтували та обладнали необхідним оснащенням. Пацієнти поліклініки №5, зазначила директорка Центру медичної первинної допомоги Ольга Савчук, часто зверталися з проханнями перемістити кабінет кардіолога з третього поверху на перший. Для зручності людей, особливо “золотого віку”, на першому поверсі прийматимуть кардіолог та ендокринолог одночасно.

“Ця локація є особливою, тому що всі пацієнти, які мають цукровий діабет чи першого, чи другого типу, вони мають серцево-судинну патологію і так сталося, що лікарі, які зараз приймають в одному кабінеті одна й та сама диспансерна група. Тому люди відразу звертаються до двох лікарів, це зручно і для пацієнтів, і для працівників”, – розповідає директорка КНП “Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги” Ольга Савчук.

Також для отоларингологічного кабінету придбали апарат слухових потенціалів. Це спеціальне обладнання, яким користується лікар-отоларинголог і паралельно сурдолог. Цей апарат визначає зниження або відсутність слуху у людей. Як запевнила лікарка-отоларинголог поліклініки Леся Лесів, особливістю є те, що завдяки цьому апарату можна визначити слух у діток трьох років.

“Цей апарат викликаних слухових потенціалів, який необхідний діткам. Діткам, які не пройшли скринінг в пологовому будинку або дітки, які отримали статус «скринінг не пройшов» на апараті отоакустичної емісії, дітки, які перебували в палаті інтенсивної терапії та передчасно народжені до 37-38 тижнів. Обстеження абсолютно і це чи не єдиний метод, який дає достовірні дані”, – розповідає лікарка-отоларинголог СП “Міська поліклініка №5” Леся Лесів.

Медицина у Івано-Франківську продовжується розвиватися. І це є важливим процесом на сьогодні. Як зазначив очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків, на даний час є велика кількість психологічних травм, тому люди частіше звертаються зі скаргами щодо різних захворювань і патологій.

“Медицина зараз дуже важлива, тому що насправді багато людей звертаються до лікарів. Ми розуміємо, що велика кількість психологічних травм, велика кількість неспокою, зважаючи на війну. Тому люди частіше звертаються з кардіологічними захворюваннями, з іншими патологіями, тому поліклініка витримує такий перший удар, коли людина себе не добре почуває, вона приходить в поліклініку, відповідно отримує консультацію і дуже важливо, щоби були якісні умови, щоби були можливості надавати адекватну допомогу”, – впевнений Івано-Франківський міський голова.

Цього року, зазначила директорка Центру медичної первинної допомоги, на цей рік заплановано ще ряд оновлень у поліклініках Івано-Франківська. Зокрема, це оновлення кабінетів та закупівля необхідного сучасного обладнання.

Джерело: https://www.oper-info.if.ua/posts/521