14 листопада Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом (World Diabetes Day), тож у Центральній міській лікарні (вул. Гетьмана Мазепи 114, Івано-Франківськ) протягом тижня безплатно вимірюватимуть рівень цукру.

Це день, який служить нагадуванням всьому прогресивному людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає.

Саме тому, ЦМКЛ приєднується до тижня боротьби з цукровим діабетом. З 14 листопада по 18 листопада з 08:00-10:00 в консультативній поліклініці проводитиметься безкоштовне вимірювання рівня цукру для раннього виявлення розвитку даного захворювання.

Нагадуємо СИМПТОМИ ДІАБЕТУ: сухість у роті, спрага, надмірне сечовиділення, втрата ваги при підвищеному апетиті, свербіж шкіри (особливо в області геніталій у жінок), погано заживаючі рани, постійне відчуття голоду, погіршення зору, постійне відчуття втоми.

Фактори ризику появи цукрового діабету: спадкова схильність; ожиріння; хвороби, в результаті яких відбувається ураження бета-клітин (панкреатит, рак підшлункової залози, захворювання інших залоз внутрішньої секреції, фактором-провокатором у цьому випадку може бути травма); різноманітні вірусні інфекції (краснуха, вітряна віспа, епідемічний гепатит і деякі інші захворювання, включаючи грип); стрес; вік (чим старша людина, тим більше є підстав захворіти на цукровий діабет), низька фізична активність, атеросклероз, гіпертонічна хвороба.

Якщо ви помітили описані симптоми та/або знаходитесь у групі ризики, пройдіть обстеження та обов’язкового зверніться до лікаря-ендокринолога.

За детальнішою інформацією або для запису на консультацію до лікаря-ендокринолога – звертайтесь за номером 095 103 103 0 або 067 0 999 111.

Джерело: Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради